Skip to main content

Posts

Showing posts from March, 2011

Before website launch

http://www.webguru-india.com/blog/15-check-points-before-website-launch/


Titles and Meta TagsProofread ContentCheck FunctionalityDefensive Design – 404 pageFaviconRSS LinkBack-upLinks – Broken links?Graceful Degradation – JavaScript turned offSitemap ValidationAnalyticsCross-Browser CompatibilityOptimize – SEOPrint-Style Sheet
Order is changed by myself.

Hosting Linuxpl.com

Ostatnio zarekomendowano mi ciekawy hosting: http://linuxpl.com/ 
Tym co mnie najbardziej zaciekawiło jest możliwość korzystania z SVN/Git a także wsparcie dla wszystkich najbardziej popularnych języków: PHP, Ruby, Python, Tomcat!
Najtańsza oferta wydaje się także dość ciekawa, akurat do prowadzenia małych eksperymentalnych projektow: http://linuxpl.com/Konto-W1GB_f_2_pakiet_19

Czy ktoś z czytelników korzysta z usług tego hostingu ewentualnie może polecić coś konkurencyjnego?
Jeszcze nie wiem na jakiej zasadzie działa dostęp do kontroli wersji, być może trzeba dopłacić ale podoba mi się to że jeśli będę czegoś potrzebował to będzie to dostępne.

Czego szukam:
Priorytety: Python, PHP, (Java nieobowiązkowa ale bedzie plusem)
System kontoli wersji: SVN/Git
Różne plany między którymi można się w miarę płynnie przłączać, tanie na początek a jeśli zajdzie potrzeba możliwość rozszerzenia.

Frameworki do Tworzenia Gier w JavaScript

Artykuł opisujący 5 frameworków do tworzenia gier.
Jeśli ktoś chce napisać grę w JavaScript moim zdaniem na początek powinien samemu sprawdzić te biblioteki i ocenić która mu najbardziej odpowiada.

http://blog.alchemycode.pl/2011/03/06/5-frameworkow-do-tworzenia-gier-w-javascriptcie/

Z tego co zauważyłem dzielą się one na te które korzystają z DOM oraz te które wykorzystują canvas. Sami sobie jednak musicie odpowiedzieć na pytanie czy jesteście gotowi poświęcić dostępność gry dla części użytkowników. Moim zdaniem na dłuższą metę warto.

Ostatnio przeczytałem ciekawą myśl że html5 i JavaScript są nowym Flashem... zgadzacie się z tym?

Osobiście zaczynam się coraz bardziej skłaniać ku temu poglądowi, jednak nawet jeśli będzie to i tak będzie lepszy niż obecny flash(oczywiście jeśli się nie przesadzi z JavaScriptem).
Rozumiem jeśli na stronie zrobiliśmy grę w JS która wymaga nowej przeglądarki, jeśli ktoś chce zagrać to albo musi mieć Flasha albo aktualną przeglądarkę i tak trzeba instalowa…

CSS ProCSSor

Want to learn from someone else CSS code but it is minimized and hard to read?

Try: http://procssor.com/ to pretty it for You!

There is also a nice website to gather information from user for support:
http://www.supportdetails.com/
Do not ask Your user about system, browser, cookies... Better send them link to this site and tell them to send You email from there :)

DevOps - SVN Workflow

Flickr
I've read about DevOps  a wikipedia and one aspect of it is not clear for me. How in Flickr they use Subversion? At this presentation: http://www.slideshare.net/jallspaw/10-deploys-per-day-dev-and-ops-cooperation-at-flickr
page: 38 - Always ship trunk
page: 40 - Example of "branching in code"
And there is Trunk for development, release branch to support etc. But how it looks like in Flickr? There is at page 38 "Always ship trunk" so developers must work on branches most of the time? Or first commit is with 'branching if's" in code?
Personally I doesn't like a if's for branching idea...

Chrome
Recently I read about similar approach in Google Chrome Release Cycle in which workflow are embedded   configuration options to do branching in code.
1: Everyone works on trunk, then they create stable branch and work on dev and to stabilize branch and ship all scheduled functions.
2: They work on trunk, has 3 channels, trunk, beta and stable to …