Eclipse: rozwiązanie problemu z kodowaniem.

Ostatni post z moich potyczek z kodowaniem.
Jeśli ktoś jest ciekaw co się działo i co z tym robiłem proponuję przejrzeć starsze posty, nie będę załączał linków bo można te posty jednocześnie znaleźć na posterous oraz blogspot.

Rozwiązaniem problemu okazało się zainstalowanie prostej wtyczki do Eclipse. Wtyczkę łatwo znaleźć w repozytorium Eclipse.
Link do wtyczki: http://www.eclipseplugincentral.com/Web_Links-index-req-viewlink-cid-1497.html
Mimo iż jest ona oznaczona wersją Support Eclipse Version: 3.3 3.4  to jednak w 3.5 działa bez problemów. No tak, na pierwszy rzut oka jest ona płatna... Jednak po przejściu na stronę domową na google code: http://code.google.com/p/native2ascii/ można ją bez problemu pobrać.

Instalacja: skopiować pobrany plik(po rozpakowaniu) do folderu plugins(w folderze eclipse).
Uruchomienie: Na stronie głównej opis uruchomienia jest w niezrozumiałym dla mnie języku, jednak udało mi zrozumieć główne działania:
Prawym przyciskiem klikamy na projekt, wybieramy Preferences w którym to oknie widoczna jest już sekcja: Native2Ascii Builder. Możliwe jest tylko włączenie lub wyłączenie tej opcji, oczywiście należy ją włączyć ;).
To tyle, plugin działa automagicznie i projekt działa poprawnie!

Naprawdę nie wiem dlaczego Eclipse sprawia takie problemy... Zresztą moim zdaniem aplikacja uruchamian z Eclipse odczytuje te pliki w formacie ISO-8859-1 niezależnie od tego jakie kodowanie by się im przypisało. Przynajmniej u mnie tak jest ;)

Posted via email from krzychukula's posterous

Comments

Popular posts from this blog

How to simulate slow connection (developer proxy in Node.js)

How to use NPM packages from private repositories on bitbucket