Google Friend Connect PL + EN


Witam,
Jak widać poniżej, wraz z przetłumaczeniem Google Friend Connect na język polski, postanowiłem zamieścić dolny pasek, oraz boczny widget obserwujących.... Choć na razie jakoś nie ma nikogo, to zgodnie z napisem Google: Bądź pierwszy! ;)
Witryna macierzysta to: http://www.google.com/friendconnect/ także zapraszam serdecznie!

Ciekawi mnie jedynie sposób w jaki Google staje się coraz bardziej portalem społecznościowym, podobnym do Facebooka, trochę naszej-klasy(tylko lepszym :p) wraz z Wave także do Twittera.
Takie małe podsumowanie własne: Mamy darmową obsługę Wideo, YouTube znane wszystkim od dawna, oraz Google Video, Do tego zaawansowana obsługa zdjęć i to aż 1 GB, nie to co ten marny przesył na naszej-klasie! Ostatnio zrobiłem sobie prywatny album z tapetami, to jest jakieś 300-400 MB i wrzucałem to jakąś godzinkę na serwer Google, prosto z Picasa. Komunikacja pomiędzy użytkownikami: Gmail oraz Gtalk, a zapowiadany jest już Wave ze swoimi widowiskowymi możliwościami(ciekawe jak z szybkością dla wolnych łącz skoro przesyłany jest każdy znak osobno... zapewne niezły przerost formy nad treścią... ;) ale przekonamy się). Pewnie byśmy się przejeli ale przecież to takie użyteczne, oraz otwarte... google notorycznie udostępnia swoje API, tak dla kontrastu z Microsoft. Przez co ten drugi zaczyna podejmować walkę w ten sam sposób o czym świadczą zapowiedzi darmowej wersji przeglądarkowej Office Web.

Proszę o informaje co lepiej wyglada, dwa posty czy jeden w dwóch językach?

[EN]

Hello,
While Google Friend Connect has been translated, I post Friend Connect widget bar at the botoom of the Blog. No one has been follow me yet, so Be the First! ;)

Friend Connect site : http://www.google.com/friendconnect/

I'm curios if Google want to gain similar functionality like Facebook or Twitter...
Alrady there are Videos(YouTube and Google Video), Picasa Web Albums, Messages(Gtalk Gmail) and Wave in near future... it becomes more and more like MySpace or Facebook to me, but like always with Google... it's so useful... ;) ond open...

In polish I wrote little more but I'm so sleepy that I recommend You http://www.google.com/friendconnect/ or translator on the right side of my blog.

Please let me know what looks better, two posts in one in two languages like this?

Comments

Popular posts from this blog

How to simulate slow connection (developer proxy in Node.js)

How to use NPM packages from private repositories on bitbucket